Profil školy

Profil školy ZŠ s MŠ Brzotín

Materská škola Brzotín je situovaná v areáli školy pavilónového typu oproti hlavnej budovy ZŠ. Deti sa spoločne zúčastňujú výchovno-vzdelávacej činnosti v jednej triede. V školskom roku 2021/2022 v materskej škole pracujú dve triedne učiteľky a v rámci NP PRIM II. boli vytvorené nové pracovné miesta pre rodičovského asistenta, špeciálneho pedagóga a asistenta učiteľa.

Základná škola Brzotín je plneorganizovaná základná škola s ročníkmi 1 až 9.

V súčasnosti má škola 88 žiakov v 7 triedach. 2 spojené triedy sú na prvom stupni a 5 na druhom.

Za veľkú výhodu považujeme plynulý prechod detí z materskej školy do základnej školy.

Malý kolektív im je už dôverne známy, rovnako prostredie školy a pedagógovia školy.

Spolupracujeme v národných projektoch MŠVVaŠ SR:

Spolupracujeme na rozvojových projektoch MŠVVaŠ SR - Začali sme realizovať doučovanie pre žiakov školy v Spolu múdrejší (1. kolo), následne sme pokračovali v Spolu múdrejší 2. Momentálne prebieha do konca šk. roka 2021/2022 tretie kolo projektu Spolu múdrejší 3. Projekt je financovaného z Plánu obnovy a odolnosti SR. Doučovanie žiakov má zmierniť nepriaznivý dopad pandémie koronavírusu na vedomosti a prospech žiakov školy s teší sa záujmu zo strany školy, rodičov i žiakov.

Starostlivosť o žiakov so ŠVVP:

Už v materskej škole včas zaznamenáva prvé možné náznaky porúch učenia žiakov a pod. špeciálna pedagogička, ktorá pracuje v rámci národného projektu Spolu múdrejší 3. Považujeme to za veľmi pozitívne, pretože mnohé materské školy nemajú interného špeciálneho pedagóga, ktorý pracuje s deťmi na dennej báze.

Vďaka včasnej diagnostike detí v materskej škole je možné efektívnejšie pracovať ďalej v základnej škole, kde pôsobí školská špeciálna pedagogička. Spolupracuje s poradenskými zariadeniami, poskytuje konzultáce so zákonnými rodičmi žiakov školy a pod. Podieľa sa na vypracovaní Individuálnych výchovno-vzdelávacích plánoch pre žiakov, zúčastňuje sa vo výchovno-vzdelávacom procese a vyučuje predmety Špeciálnopedagogickej podpory.

Poradenstvo pri výbere štúdia na strednej škole:

Na škole pôsobí tiež výchovný/kariérový poradca, ktorý usmerňuje žiakov pri výbere povolania, poskytuje konzultácie pre zákonných zástupcov žiakov, zabezpečuje T5 a T9 a venuje sa oblasti výchovného a kariérového poradenstva.

1._Sprava_o_VVC_za_rok_2022.2023.docx

2._ISKVP_na_skolsky_rok_2023.2024.docx