Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Berzehorská 154 Brzotín udeľuje v súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z. z. a podľa §3 ods. 10 Vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 o podrobnostiach organizácie školského roka na základných školách, na stredných školách a na základných umeleckých školách, žiakom 1. až 9. ročníka a žiakom MŠ riaditeľské  voľno  dňa 20.11.2019

  z organizačných dôvodov.

   

  Dôvodom je zabezpečenie nerušeného priebehu Testovania

  T-5 2019.

   

                                                                                                                                              Mgr. Karol Samseli

                                                                                                                                                      riaditeľ školy

   

   

   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 • Pozvánka

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Otvorenie nového školského roka 2019/2020

  Do galérie Otvorrenie nového školského roka 2019/2020 boli pridané fotografie.

  Všetkým zamestnancom základnej školy s materskou školou a žiakom prajeme úspešný začiatok nového školského roka 2019/2020.

 • Pozvánka

 • Pozvánka

 • Prednáška

  Do galérie Prednáška boli pridané fotografie.

  Dňa 18.6.2019 sa so žiakmi 5. až 8.ročníka uskutočnila beseda: Výchova k manželstvu a rodičovstvu, ktorá bola zameraná najmä na sexuálnu výchovu dospievajúcich žiakov našej školy. Besedu so žiakmi viedla pani psychologicka Mgr. Miriam Banďošová z CPPPaP. V téme sa zamerala na rozlíšenie pohlaví, vzťahy medzi mužom a ženou a taktiež žiakov vyšších ročníkov poučila o možnostiach prevencie pred pohlavným chorobami a neželaným tehotenstvom. Ďakujeme jej za odbornú besedu.

  Koordinátor VUM Mgr.Simona Zgolová 

 • Za krásami Slovenského krasu 2019

  Trinásty júnový deň v roku 2019 priniesol tradičnú súťažnú konfrontáciu vedomostí s názvom „Za krásami Slovenského krasu“. V poradí 15. ročník podujatia proti sebe postavil štvorčlenné tímy základných škôl z okresu Rožňava a žiaci našej základnej školy boli pri tom.

  Odborní rozhodcovia súťaže pripravili súbor otázok so zameraním na ochranu a poznávanie živej a neživej prírody nášho najbližšieho národného parku. Výber ZŠ s MŠ Brzotín sa v náročnej konkurencii nestratil, počas horúceho dňa nazbieral množstvo nových informácií a do mozaiky navštívených lokalít v Slovenskom krase pripojil Hrhovské rybníky s ich nezameniteľnou panorámou.

  Za tento zážitok ďakujeme usporiadateľom jednej z najkrajších udalostí počas školského roka, ktorou je práve súťaž Za krásami Slovenského krasu.    

  PaedDr. Matej Tököly

 • III. ročník pohára riaditeľa ZŠ s MŠ Brzotín v malom futbale

  Dňa 14.06.2019 hostila naša základná škola v poradí tretí ročník Futbalového turnaja o pohár riaditeľa ZŠ s MŠ Brzotín. Účasť tímov, ZŠ s VJM Drnava, SŠI Rožňava, ZŠ Slavošovce a ZŠ s MŠ Brzotín sľubovala náročné boje o celkový triumf.

  Po remíze domáceho výberu Brzotína s tradične kvalitným súperom z Drnavy, nasledovali víťazstvá nad čerstvými šampiónmi okresného kola vo futbale - žiakmi ZŠ Slavošovce a kondične výborne pripravenými futbalistami SŠI Rožňava. Z pohára pre víťaza sa preto aj po treťom ročníku súťaže radovali domáci, a to zásluhou žiakov 7., 8. a 9. ročníka.

  Za skvelú futbalovú atmosféru a úžasné športové výkony ďakujeme súperom a divákom. V neposlednom rade blahoželáme našim reprezentantom!!! Ich cestu na najvyššiu priečku poradia a následnú radosť z víťazstva si vychutnajte aj vy - vďaka fotogalérii J

  PaedDr. Matej Tököly

 • Malý futbal starších žiakov ZŠ – FUTBAL cup

  Súťažou starších žiakov ZŠ pokračovala dňa 12.06.2019 séria okresných kôl v disciplíne futbal. Štadión MFK Rožňava hostil počas slnečného dopoludnia tímy základných škôl, medzi ktorými nechýbal ani výber ZŠ s MŠ Brzotín.

  Žiaci 7., 8. a 9. ročníka reprezentujúci našu základnú školu sa po výborných výkonoch prebojovali až do boja o celkové 3. miesto. V rozhodujúcom stretnutí sa tak po vysokom víťazstve mohol tešiť tím okolo kapitána Filipa Rusznyáka z bronzových medailí.

  Hodnotu získaného cenného kovu umocňuje fakt, že v školskom roku 2018/2019 ide o najvyššie dosiahnuté umiestnenie žiakov ZŠ s MŠ Brzotín v okresných kolách športových súťaží. Gratulujeme!

  PaedDr. Matej Tököly

 • Medzinárodný deň detí

  Do galérie Deň detí boli pridané fotografie.

  Dňa 7. júna 2019 sa uskutočnil Medzinárodný deň detí pre žiakov prvého stupňa ZŠ . Po teoretickej príprave sme odštartovali školskú akciu na školskom dvore. Deti súťažili a zbierali body na rôznych stanovištiach. Mali možnosť vyskúšať si rôzne športové disciplíny, ako napríklad skákanie vo vreci, preliezanie pavučiny na čas, triafanie lopty do cieľa, nosenie loptičky na lyžici cez prekážky či zbieranie lentiliek pomocou slamky. K dobrej nálade prispelo i maľovanie na tvár, ktoré premenilo deti na rôzne zvieratká a príšery.

  Po ukončení súťaží sme sa presunuli na kopec neďaleko Kružnianskeho rybníka, kde už na nás čakali odborníci zaoberajúci sa ovládaním modelov lietadiel a tankov. Po zaujímavej prednáške predviedli ukážky letu modelov lietadiel a ovládanie modelov tankov. Za spoluprácu im veľmi pekne ďakujeme.

  Najväčším zážitkom pre deti bola možnosť vyskúšať si ovládať tanky samostatne a tak si odniesli domov pekný zážitok z celého dňa.

 • Deň detí v MŠ

  Do galérie Deň detí v MŠ boli pridané fotografie.

  31.5.2019 deti oslávili svoj deň návštevou detského centra v Rožňave, kde sa vyhrali a vyskákali do sýtosti. Následovne sme navštívili DOD vojenského útvaru v Rožňave. Vojaci mali pre deti pripravený pestrý program a zaujímavé sútaže. Deťom sa tento deň veľmi páčil a odniesli si z neho veľa radosti a dobrej energie. 

 • Smelé rúčky

  Projektový deň: Smelé rúčky – Tvorivá dielňa

  Dňa 29. mája 2019 prebiehal v školskej knižnici projektový deň s názvom ,,Smelé rúčkyˮ. Žiaci 1. stupňa sa postupne podľa ročníkov v priebehu dňa zúčastnili tvorivej dielne a za pomoci pedagógov vytvárali pekné výrobky. Žiaci 1. a 2. ročníka mali za úlohu vyrobiť jednoduché farebné srdiečka, starším žiakom nerobila problém náročnejšia práca. Radosť si urobili papierovými kvietkami a tulipánmi v rámiku. A že naši žiaci majú naozaj šikovné a smelé rúčky – o tom sa môžete presvedčiť v galérii.

  Mgr. M. Kekeliaková

   

   

   

 • Malý futbal mladších žiakov ZŠ – Školský pohár Slovenskej sporiteľne

  Dňa 14. mája 2019 sa výber mladších žiakov ZŠ s MŠ Brzotín predstavil na okresnom kole disciplíny malý futbal. V prostredí športového areálu MFK Rožňava sa vo vzájomných zápasoch stretli desaťčlenné tímy s vidinou postupu na krajskú úroveň.

  Žiaci 5. a 6. ročníka našej základnej školy do poslednej chvíle bojovali o účasť v zápase o bronzové medaily. Nakoniec nám však postup zo skupiny ušiel iba veľmi tesne a na tvárach reprezentantov Brzotína sa objavilo sklamanie.

  Aj prehry však patria k najpopulárnejšej hre sveta a dnes boli súperi nad naše sily. Za možnosť porovnania svojich schopností s najlepšími mladými futbalistami okresu Rožňava ďakujeme organizátorom a tešíme sa na ďalší ročník vydareného podujatia.

  PaedDr. Matej Tököly

 • Deň matiek

  Deň matiek

  Byť mamou je to najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Je to krásna, ale zároveň i náročná úloha na celý život matky, ktorá si zaslúži vďaku za všetko, čo pre svoje dieťa robí.

  Pri príležitosti tohto milého sviatku sa dňa 22. mája 2019 o 13.30h v školskej učebni uskustočnil program pre mamičky našich žiakov. Deti z 1. stupňa si pripravili zábavný program plný tanca, básničiek, piesní a nechýbala i vtipná scénka, ktorá všetkých pobavila. V závere programu deti obdarovali svoje mamičky kvietkom a darčekom, ako inak, vyrobeným z lásky.

   

 • Bašavel

  Do galérie Bašavel boli pridané fotografie.

  Dňa 16.5.2019 sme navštívili Základnú školu v Gemerskej Polome. Akcia bola bohatá na rôzne vystúpenia tanečné ale aj spevácke. Hosťom bol Peter Lalik. Atmosféra bola veľmi priateľská a deti sa dobre zabávali. 

 • Futbalový turnaj – Krásnohorské Podhradie

  Do galérie Futbalový turnaj boli pridané fotografie.

  Druhý májový deň v školskom roku 2018/2019 sa výber futbalistov ZŠ s MŠ Brzotín predstavil na súťaži organizovanej základnou školou v obci Krásnohorské Podhradie.

   Záverečné podujatie série turnajov mladších žiakov vo futbale sa nieslo v duchu správnej športovej rivality a výbornej diváckej kulisy, ktorá poháňala tímy za zlatom. Brzotínčania za ním vykročili víťazstvom, no napokon sa museli skloniť pred kvalitou domácich futbalistov.  Domov si však okrem pohára za 2. miesto odnášajú aj skvelé pocity, ktoré so sebou táto vydarená športová udalosť priniesla.

  Kliknutím na fotogalériu sa o tom presvedčíte.

              Mgr. Matej Tököly

 • Deň matiek

 • Pozvánka

 • Ovčiarský deň

  Do galérie Ovčiarský deň boli pridané fotografie.

  Dňa 4.5.2019 sme sa ako už tradične zúčastnili Ovčiarského dňa v Brzotíne. S tancami sa predstavili žiačky z tanečného krúžku. Oliver Rusznyák na klavesoch dopredvádzal spev Milky Horváthovej. Aj napriek upršanému počasiu sa deti tešili z vydareného vystúpenia. 

strana:

Novinky

Kontakt za účelom komunikácie

 • Základná škola s materskou školou Berzehorská 154 Brzotín
  Berzehorská 154
 • +421 58 734 67 09

Fotogaléria

Počet návštev: 735502